הגשת תביעה קטנה בקליק

מילוי דיגיטלי של כתב תביעה קטנה לפי הטופס המחויב בחוק, צירוף נספחים תומכים והגשה לכל בית משפט בארץ תוך 7, 4 או 2 ימי עסקים בלבד!

מוסיפים מסירה אישית לנתבעים, איתור מספר פלאפון, ואיתור כתובת מגורים בקליק אחד בתהליך ההזמנה

-החל מ-300 ₪ בלבד (בתוספת מע״מ)-

מילוי טופס תביעה קטנה לפי התקנות

מילוי אוטומטי של תביעה קטנה לפי נוסח טופס 1 לתוספת לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), תשל״ז-1976

הגשת תביעה קטנה ב-10 דקות

תהליך קצר ומהיר שחוסך לכם זמן, טרחה ומונע טעויות

איתור ומסירה אישית לנתבעים

החברה היחידה שמאפשרת גם להגיש תביעה קטנה, גם לאתר את כתובות הנתבעים או מספרי הפלאפון וגם למסור את התביעה לנתבעים במהירות – הכל באותו תהליך הזמנה!

צירוף כל סוגי הקבצים

מצרפים נוסח תביעה קטנה משלכם, הסכמים, התכתבויות, תמונות, הקלטות, סרטונים מכל סוגי הקבצים ואנחנו דואגים לצרפם ולהגישם לבית המשפט

לא בטוחים איך להגיש תביעה קטנה?
קראו את המדריך שלנו

איך זה עובד

ממלאים. מצרפים. מזמינים.

ממלאים

בוחרים את הצדדים לתיק, מתארים את התביעה וממלאים את השדות הנדרשים

מצרפים

מצרפים נוסח תביעה שהוכן על ידכם ומוסיפים את הקבצים התומכים בתביעתכם

מזמינים

בוחרים את רמת הדחיפות, מוסיפים ביצוע מסירות אישיות לנתבעים ומזמינים

קיבלנו! אנחנו כבר בדרך להגיש לכם את התביעה 

חדשנות וטכנולוגיה

ממשק ניהול מתקדם.

ביצעתם הזמנה? זה לא נגמר כאן!

ממשק הניהול שלנו יאפשר לכם להוריד את אישורי ההגשה / טופס אישור המסירה / ״נתקבל״ מיד אחרי הביצוע ולהישאר מעודכנים מכל מכשיר ומכל מקום:

ריכזנו תשובות לשאלות נפוצות
לא מצאתם תשובה למה שחיפשתם? דברו איתנו

לאדם פרטי או כמה פרטיים מעל גיל 18. לחברה בע״מ אסור להגיש תביעה קטנה.

ניתן להגיש עד 5 תביעות קטנות לבית משפט בכל שנה קלנדרית. במקרה של הגשת תביעה נוספת, רשאי השופט לא לדון בה, ולהעבירה לבית משפט השלום.

כמובן! הליך תביעה קטנה נועד לאפשר לציבור הרחב לפנות לבית המשפט בלי עורך דין. אנחנו מפשטים מנגישים לך את הטפסים והנתונים שצריך למלא בטופס הגשת תביעה קטנה בכמה שלבים פשוטים

שווי תביעה קטנה נכון ל-1.1.2022הוא עד 34,600₪. ניתן לתבוע עד סכום זה או לדרוש החלפה של מוצר עד השווי האמור. הסכום מתעדכן אחת לשנה בהתאם לעליית מדד המחירים לצרכן ולפי הוראות סעיף 2(ג) לצו בתי המשפט (שינוי סכום התביעה בתביעות קטנות) התשס"ח-2008.

יש להגיש את התביעה למזכירות בית המשפט לתביעות קטנות במחוז שיפוט שנמצא אחד מאלה: 
1) מקום מגוריו או מקום עסקו של הנתבע (לא של התובע).

או 

2) מקום המעשה או המחדל שבגללו מוגשת התביעה.

בתביעה שעוסקת בפרסום/מסחר באינטרנט ניתן להגישה לבית המשפט שבאזור שיפוטו נמצא מקום מגוריו או עסקו של התובע/הנתבע.

*אם יש מספר נתבעים, בית המשפט שמוסמך לדון בתביעה יהיה כל בית משפט שמוסמך לדון כלפי אחד הנתבעים, על פי הכללים שצוינו למעלה.

*הגשת תביעה שכנגד תוגש לאותו בית המשפט שבו הוגשה התביעה המקורית. 

*ניתן להגיש את התביעה לפי הכללים שצוינו פה גם אם בין בעלי הדין סוכם אחרת. 

רשימת בתי המשפט לתביעות קטנות בחלוקה למחוזות: 

מחוז דרום: אילת (דרך יותם 3, אילת), אשדוד (מורדי הגטאות 1 אשדוד), אשקלון (שדרות בן גוריון 19, אשקלון), באר שבע (התקווה 5, באר שבע), דימונה (שדרות בן גוריון 1, דימונה), קריית גת (חשוון 12, קריית גת).

מחוז מרכז: כפר סבא (הטחנה 5, כפר סבא), נתניה (הרצל 57, נתניה), פתח תקווה (בזל 1, פתח תקווה), ראשון לציון (ישראל גלילי 5, ראשון לציון), רחובות (רוז׳נסקי 9, רחובות), רמלה (שדרות ויצמן 3, רמלה).

מחוז תל אביב: בת ים (הרב ניסנבוים יצחק 7, בת ים), תל אביב ויצמן (ויצמן 1, תל אביב), תל אביב שוקן (שוקן 25, תל אביב), הרצליה (בן גוריון 31, הרצליה).

מחוז ירושלים: בית שמש (הרצל 9, בית שמש), ירושלים (חשין 6, ירושלים).

מחוז חיפה: חדרה (הלל יפה 7א׳ חדרה), חיפה (שדרות הפלי״ם, חיפה), עכו (יהושפט 15, עכו), קריות (דרך עכו 194 קריית ביאליק).

מחוז צפון: בית שאן (שאול המלך 31, בית שאן), טבריה (חשמונאים 3, טבריה), מסעדה (מול בית הדואר בכפר מסעדה), נצרת (כיכר קריית יצחק רבין נוף הגליל, נצרת עילית), עפולה (מנחם אוסישקין 42, עפולה), צפת (מרום כנען צפת), קצרין (שיאון 1, קצרין), קריית שמונה (שדרות תל-חי 97, קריית שמונה).

כן! עליכם לצרף את כל המסמכים, המכתבים, התכתבויות, תמונות, הקלטות וכל דבר אחר שיכול לתמוך בתביעתכם.

תקנה 3(ב) לתקנות שיפוט בתביעות קטנות קובעת כך: 

״ (ב) התובע יצרף לכתב התביעה את כל המסמכים שהוא מבקש להסתמך עליהם במשפט אם הם מצויים ברשותו; ואולם בית המשפט רשאי להתיר לתובע להגיש מסמך שלא צורף לכתב התביעה אם מצא שהמסמך דרוש לצורך מתן פסק דין או מכל סיבה חשובה אחרת.״

מסמכים חשובים לתביעה: חוזה, צילומים, חוות דעת מומחה, קבלות ועוד. לתביעות בנושא תאונות דרכים: חוות דעת שמאי, צילומי הרכב, שרטוט גרפי המציג את מקום התאונה ומהלכה. אם נפתח בעקבות התאונה תיק במשטרה: יש לפרט את השתלשלות העניינים גם בתיק זה. אם נידון העניין בבית המשפט לתעבורה, רצוי לצרף את כתב האישום ופסק הדין מתיק התעבורה, וככל שניתן צילום מתיק החקירה.

תקנה 6 לתקנות שיפוט תביעות קטנות קובעת שסכום האגרה יהיה 1% מסכום התביעה (בעיגול כלפי מעלה לסכום מכפלה של 5 שקלים) או 50₪, לפי הגבוה מביניהם. 

בכתב התביעה יש להקפיד על ציון פרטים מלאים של הנתבע או החברה הנתבעים: שם מלא ומדויק, מספר זהות, או מספר ח.פ., כתובת מלאה כולל מיקוד, מספר טלפון ומספר פקס, וכן כתובת דואר אלקטרוני ומספר טלפון נייד, ככל שקיימים. 

אם אתם לא יודעים את מספר הטלפון או את הכתובת של הנתבע, ניתן לבחור באיתור מספר פאלפון ובאיתור כתובת מגורים בתהליך ההזמנה. 

מזכירות בית המשפט שולחת את כתב התביעה לכתובת הנתבע כפי שנמסרה על ידי התובע בכתב התביעה. באחריות התובע לודא שהכתובת שנמסרה היא נכונה וגם באחריות התובע לבדוק מול מזכירות בית המשפט שהתביעה אכן נמסרה לנתבעים. בהזמנת השירות דרכנו ניתן לבחור ביצוע מסירה אישית מהירה לנתבע/ים בתהליך ההזמנה ובכך לזרז את קידום התביעה ולהיות בראש שקט שבית המשפט יודע על כך שהתביעה נמסרה. 
תקנה 7 (ב1) לתקנות השיפוט תביעות קטנות: 
״ (ב1) לא הומצא כתב התביעה עד 60 ימים לפני הדיון בידי פקיד בית המשפט כאמור בתקנת משנה (ב), ימציא התובע או מי מטעמו את כתב התביעה לנמענים 40 ימים לפחות לפני הדיון.״

על הנתבע להגיש כתב הגנה תוך 30 ימים מהיום שהומצא לו כתב התביעה.

שימו לב! בית המשפט שולח את כתב התביעה לנתבע בדואר רשום ולכן אנו ממליצים להתקשר למרכז המידע של בתי המשפט בטלפון 3852* או 077-2703333 ולוודא כי יש אישור מסירה והנתבע למעשה קיבל את התביעה. במידה ואין אישור מסירה, בית המשפט מטיל את האחריות על התובע, כלומר התובע יצטרך לבצע מסירה לנתבע ולהציג את אישור המסירה לבית המשפט.

אם אתם לא רוצים להסתמך על בית המשפט ורוצים לקדם את התביעה במהירות ובודאות – הזמינו שירות של מסירה אישית ואנו נמסור את כתב התביעה עם אישור מסירה תוך 5, 3, 1 ימים בלבד! ניתן לבחור בביצוע מסירה אישית לנתבע/ים במהליך ההזמנה.

לחצו כאן לקרוא על השירות.

תביעה קטנה היא הליך מזורז ומהיר יחסית למשך הזמן שמתנהלת תביעה רגילה. מהרגע שתגישו את התביעה ועד פסק הדין יעברו כמה חודשים (תלוי במהירות קידום התיק ובעומס של בית המשפט בו מוגשת התביעה). בדרך כלל הדברים נסגרים במועד הדיון בדרך של פשרה, או פסק דין. השופט רשאי גם לדחות את מועד מתן פסק הדין לאחר הדיון. 

אחרי שבית המשפט השתכנע שכתב התביעה נמסר לנתבע, בסמכותו של בית המשפט לתת פסק דין על יסוד התביעה, כאמור התקנה 10 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות:

״10. נתבע שנדרש להגיש כתב הגנה ולא הגישו תוך המועד שנקבע לכך, יתן בית המשפט פסק דין על יסוד כתב התביעה בלבד; אולם רשאי בית המשפט, אם ראה שמן הצדק לעשות כן, להזמין את בעלי הדין לטעון את טענותיהם ולהביא את ראיותיהם גם אם לא הוגש כתב הגנה כאמור.״

כן. כל תובע רשאי להגיש עד 5 תביעות קטנות לאותו בית משפט בכל שנה קלנדרית. במקרה של הגשת תביעה נוספת, רשאי השופט לא לדון בה, ולהעבירה לבית משפט השלום.

אחרי שבחרתם את אזור השיפוט בו אתם רשאים להגיש תביעה קטנה לפי כללי הסמכות המקורית (ראו את השאלה ״איך יודעים לאיזה בית משפט להגיש את התביעה הקטנה?״), אתם יכולים לבחור בכל אחד מבתי המשפט שנמצאים באותו מחוז שיפוט. למשל אם מקום מגורי הנתבע הם בתל אביב, אתם יכולים להגיש את התביעה בבתי המשפט במחוז תל אביב

הנה רשימת הערים בהם יש בתי משפט לתביעות קטנות, בחלוקה לפי מחוזות:

מחוז דרום: אילת (דרך יותם 3, אילת), אשדוד (מורדי הגטאות 1 אשדוד), אשקלון (שדרות בן גוריון 19, אשקלון), באר שבע (התקווה 5, באר שבע), דימונה (שדרות בן גוריון 1, דימונה), קריית גת (חשוון 12, קריית גת).

מחוז מרכז: כפר סבא (הטחנה 5, כפר סבא), נתניה (הרצל 57, נתניה), פתח תקווה (בזל 1, פתח תקווה), ראשון לציון (ישראל גלילי 5, ראשון לציון), רחובות (רוז׳נסקי 9, רחובות), רמלה (שדרות ויצמן 3, רמלה).

מחוז תל אביב: בת ים (הרב ניסנבוים יצחק 7, בת ים), תל אביב ויצמן (ויצמן 1, תל אביב), תל אביב שוקן (שוקן 25, תל אביב), הרצליה (בן גוריון 31, הרצליה).

מחוז ירושלים: בית שמש (הרצל 9, בית שמש), ירושלים (חשין 6, ירושלים). 

מחוז חיפה: חדרה (הלל יפה 7א׳ חדרה), חיפה (שדרות הפלי״ם, חיפה), עכו (יהושפט 15, עכו), קריות (דרך עכו 194 קריית ביאליק).

מחוז צפון: בית שאן (שאול המלך 31, בית שאן), טבריה (חשמונאים 3, טבריה), מסעדה (מול בית הדואר בכפר מסעדה), נצרת (כיכר קריית יצחק רבין נוף הגליל, נצרת עילית), עפולה (מנחם אוסישקין 42, עפולה), צפת (מרום כנען צפת), קצרין (שיאון 1, קצרין), קריית שמונה (שדרות תל-חי 97, קריית שמונה).

סעיף 11 לתקנות שיפוט תביעות קטנות קובע כך:

11.  נמסרה על הדיון הודעה כראוי ואיש מבעלי הדין לא התייצב – תימחק התביעה; התייצב התובע והנתבע לא התייצב – יתן בית המשפט פסק דין על יסוד כתב התביעה, ובלבד שהתובע הצהיר בפני בית המשפט על אמיתות האמור בכתב תביעתו; התייצב הנתבע והתובע לא התייצב – תידחה התביעה.

כדי לערער על פסק הדין צריך להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי במחוז שבו מצוי בית המשפט שנתן את פסק הדין, וזאת תוך 15 ימים מיום מתן פסק הדין, או אם נשלח לצדדים אז תוך 15 ימים ממועד המצאת פסק הדין לצדדים.