אימות אפוסטיל אלקטרוני | חתימה דיגיטלית כבר כאן

פורסם לפני 2 שנים

שירות חדש! קבלת העתק תעודות ציבוריות בחותמת אפוסטיל אלקטרונית

בתחילת שנת 2022, השיק משרד המשפטים שירות חדש להחתמת תעודות ציבוריות בחותמת אפוסטיל דיגיטלית. השירות מאפשר לאזרחים להזמין העתק מתעודות ציבוריות מאתרי הרשויות השונות בישראל, ובמעמד ההזמנה לבקש לקבל את התעודה המוזמנת עם חותמת אפוסטיל דיגיטלית. לחצו כאן לקריאה על השירות באתר משרד המשפטים

באופן הזה, אפשר לקבל תעודה מאומת בחותמת אפוסטיל דיגטלית ישירות למייל, ואז להעביר את המייל עם התעודה החתומה ישירות למדינת היעד, ובלבד שמדינת היעד מוכנה לקבל אפוסטיל דיגיטלי. 

מזה אפוסטיל?

אפוסטיל הוא אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של המדינה על גבי תעודות ציבוריות (למשל: תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת לידה, תמצית רישום, תעודת מידע פלילי, תעודת בגרות, תעודה אקדמית, תעודת פטירה, צו ירושה, צו קיום צוואה או כל מסמך רשמי אחר של המדינה), ומאשר שאותה תעודה היא תעודה רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך. 

כיצד ואיך ניתן לקבל את השירות?

כדי לקבל את האפוסטיל הדיגיטלי, עליכם להזמין את התעודה הרלוונטית מאתר הרשות, ולבקש שהיא תגיע כבר עם חותמת אפוסטיל אלקטרונית. חשוב להכיר 3 עניינים חשובים בהקשר לזה:

1) לא ניתן להשתמש בשירות האפוסטיל הדיגיטלי עבור מדינות שאינן חברות באמנת האג (לרשימת המדינות החברות באמנה לחצו כאן). כלומר אם אתם צריכים אפוסטיל למדינה שאינה חברה באמנה, עליכם להגיע פיזית למשרד החוץ ולקבל אפוסטיל על התעודה המקורית, או להזמין שליחות לאימות אפוסטיל בלחיצה כאן

2) דבר שני, השירות החדש מחייב אתכם להנפיק את התעודה באופן דיגיטלי, כך שלא ניתן להשתמש לצורך האפוסטיל הדיגיטלי בתעודה שכבר ברשותכם. כמובן שלכל אימות אפוסטיל אלקטרוני גם יש חיוב באותה האגרה בסך 35₪. 

3) דבר אחרון והחשוב ביותר, לפני שאתם מנפיקים אפוסטיל אלקטרוני להעתק תעודה ציבורית, עליכם לוודא שמדינת היעד מוכנה לקבל תעודה במייל ולא פיזית. חשוב להבין שלאפוסטיל הדיגיטלי אין תוקף כשהוא מודפס, אלא רק כשהוא עובר במייל למדינת היעד.  

 

מאילו רשויות של המדינה אפשר להזמין תעודות עם אפוסטיל דיגיטלי?

הרשות הממשלתית הראשונה שהחלה להנפיק תעודות עם אפוסטיל דיגיטלי, מבלי לאמת את המסמך פיזית במשרד החוץ, היא יחידת הרשם לענייני ירושה במשרד המשפטים. כך שנכון לעכשיו ניתן להשתמש בשירות רק עבור צו ירושה או צו קיום צוואה.

למעבר לעמוד בקשה לקבלת העתק דיגיטלי מצו ירושה או צו קיום צוואה ולקבלת העתק צו דיגיטלי בחיתום אפוסטיל – לחצו כאן.

יחד עם זאת, המגמה היא שכל רשויות המדינה יצטרפו בהדגרתיות, כמו רשות האוכלוסין וההגירה, המשרד לשירותי דת, בתי הדין הרבניים, משרד החינוך, רשות התאגידים ועוד. 

רוצים להישאר מעודכנים בהתפתחויות? הירשמו לרשימת העדכונים שלנו